13/10/2019 | Jaromír Bok

V neděli 13.10.2019 proběhl první turnaj krajského přeboru starších žaček. Naše družstvo „Z“ se po nevydařené kvalifikaci nacházelo ve skupině F, kde našimi soupeři byly týmy Kylešovic, Ostravy „C“ a Bílovce „B“. Turnaj proběhl v tělocvičnách na ZŠ Záhuní ve Frenštátě, kde normálně trénujeme.

VK Kylešovice – TJ Frenštát p.R „Z“        0:2 (-22,-22)

První zápas proti kylešovickému družstvu byl velmi důležitý, úspěšný vstup do turnaje by přinesl klid do hry i v dalších zápasech, a tak jsme tento zápas chtěli za každou cenu vyhrát. Ještě před samotným zápasem jsme v týmu provedli významnou změnu na kapitánském postu, která se následně ukázala jako velmi dobrý tah. I když jsme stáli proti velmi houževnatě vzdorujícímu soupeři, naše holky bojovaly až do konce a dokázaly vyhrát ve dvou setech. V zápase se hlavně projevila výšková převaha a tvrdší servis frenštátského týmu.

ŠSK Bílovec „B“ – TJ Frenštát p.R. „Z“    1:2 (23,-17,-0)

Posilněni výhrou v prvním zápase jsme nastoupili proti Bílovci. Ačkoli jsme opět měli značnou výškovou převahu, nejspíše jsme se až moc ukolébali první výhrou a najednou se nám nedařilo vůbec nic – první set jsme celkem hladce prohráli. PV přestávce mezi sety se ale družstvo Frenštátu dokázalo opět nabudit a rozhodně nechtělo nic vzdát předčasně. Do druhého setu nastoupil tým jako vyměněný. Rychle si vypracoval náskok, který udržel až do konce, a vyhrál X:Y. Na řadu přišel tedy třetí, zkrácený set. Začínali jsme vlastním podáním, na které šla nová kapitánka Renča, a hned prvním podáním nastartovala neskutečnou šňůru. Během 4 (!) minut dokázal frenštátský tým především díky účinnému servisu celý tie-break ukončit v poměru 15:0 (!). Sám rozhodčí se nechal slyšet, že takový tie-break za celou jeho kariéru ještě neviděl. V kapse jsme tedy měli i druhou výhru.

TJ Frenštát p.R. „Z“ – Ostrava „C“           2:0 (20,17)

Zápas proti Ostravě jsme rozhodně nechtěli podcenit, neboť jsme věděli, že herně máme na to uhrát minimálně dobrý výsledek a poprat se o celkové vítězství v turnaji. Naše holky v zápase nic nepodcenily, šly si pevně za svým cílem a v obou dvou setech si dokázaly vždy vypracovat náskok, který v koncovce jednotlivých setů už jen udržovaly. Také třetí zápas jsme vyhráli 2:0 a zaslouženě postupujeme do skupiny E.

Celému týmu patří velké dík za předvedený výkon. Rozhodně to chce ale nepolevit v tréninku, a snažit se dobře připravit na následující turnaj ve skupině E.