13/05/2019 | Jaromír Bok

V neděli 12.5.2019 jsme ve Frenštátě byli svědky třetího turnaje v rámci Poháru MS kraje. Tentokrát ve třech tělocvičnách se utkaly týmy Orlové, Krnova, Raškovic, dvou domácích týmů, Staré Bělé a dvou týmů z Kopřivnice. Obě frenštátská družstva byla opět nalosována do stejné skupiny, kde je doplnily favorizované družstva Orlové a Krnova. Tato skupina se odehrála v tělocvičně na Gymnáziu, zatímco druhá skupina se odehrála v tělocvičnách na ZŠ Záhuní.

TJ Frenštát „D“ – SK Slezan Orlová 0:2 (-8, -6)

Dle rozpisu turnaje se k prvnímu utkání postavila družstva Orlové a Frenštátu vedeného p. Machem. Průběh zápasu měl velmi podobný ráz jako všechna předešlá vzájemná utkání těchto soupeřů, opět se projevila výrazná výšková převaha a technická vyspělost hráček Orlové, které nedaly frenštátským žačkám žádnou šanci. S přehledem zvítězily 2:0, přičemž výsledky jednotlivých setů 25:8 a 25:6 hovoří za vše.

Krnov – Frenštát „C“ 2:0 (9, 12)

V pořadí druhém dnešním zápase se střetly týmy dalekého Krnova a frenštátského „céčka“. Také v tomto zápase byla patrná výšková převaha krnovských hráček, což krnovským přinášelo „užitek především v soubojích na síti. Ačkoliv Frenštát nedával svou kůži lacino a bojoval o každý míč, tak bohužel body naskakovaly hlavně na krnovské straně. Krnovské hráčky v utkání nedopustily žádné drama a dotáhly jej do vítězného konce v poměru 2.0.

Frenštát „D“ (p.Mach) – Frenštát „C“ (p.Mana) 0:2 (-22, -14)

Střetnutí obou Frenštátských týmů opět slibovalo velké drama. Do té doby vyrovnaný stav výher ze vzájemných zápasů (1:1) už po dnešku nebude platit a jeden tým se bude radovat.

Zejména první set měl vcelku vyrovnaný průběh, kdy se u obou týmů střídaly slabší „chvilky“ s těmi silnějšími, avšak do koncovky lépe vkročil tým „C“, který si přinesl mírné vedení a to i přes velké závěrečné nasazení soupeřek z „D“ družstva dokázal uhájit a zvítězil 25:22. Po změně stran si frenštátské „céčko“ počínalo hned od začátku setu o poznání sebevědoměji, což se ihned odrazilo ve skóre – rychle narůstalo a tento trend vydržel po celý průběh druhého setu, který „Céčko“ zaslouženě zvítězilo 25:14, což znamená výhru 2:0 v celém utkání.

TJ Krnov – TJ Frenštát „D“ 2:0 (11, 11)

Hned v následujícím utkání čekal frenštátský „D“ tým soupeř z Krnova. Ačkoliv byl mezi oběma týmy opět znát velký výkonnostní a výškový rozdíl, tak Frenštát bojoval ze všech sil, ale bohužel to na vítězství ani na nějakou dramatickou zápletku nestačilo a Krnov hladce zvítězil v obou setech v poměru 25:11.

TJ Frenštát „C“ – SK Slezan Orlová 0:2 (-12, -4)

V posledním zápase základní skupiny proti sobě nastoupily hráčky Orlové a domácího frenštátského „céčka“. Souboj Davida s Goliášem měl bohužel pro Frenštát očekávaný průběh a k žádnému velkému překvapení zde nedošlo. Orlová vyhrála celý zápas 2:0 a zajistila si tak spolu s Krnovem postup do finálové skupiny turnaje.

SK Slezan Orlová – TJ Krnov 2:0 (8, 28)

Zápas Orlové s Krnovem byl přímým bojem o první místo v základní skupině, neboť oba týmy měly po soubojích s oběma frenštátskými týmy plný počet bodů. Pro urychlení celého průběhu turnaje byl zápas přesunut do tělocvičny na Záhuní, a tak nelze podat podrobnější zprávu o průběhu utkání. Již ze samotného výsledku ale lze vidět, že to bylo utkání zcela rozdílných setů. Zatímco první set jasně dominoval největší favorit turnaje z Orlové, tak druhý set byl velmi vyrovnaný až do samotné koncovky. V té byla nakonec přecejen šťastnější Orlová a zvítězila 30:28, a v celém zápase 2:0.

TJ Frenštát „D“ – Kopřivnice „B“ 0:2 ()

Zápas o sedmé místo měl dlouho vyrovnaný průběh, zejména v prvním setu se Frenštát držel v těsném bodovém závěsu za Kopřivnicí, ale v koncovce ztratil několik důležitých míčů a set bohužel prohrál. Během přestávky mezi sety došlo k důležité taktické poradě, která měla za úkol hráčky především povzbudit a znovu v holkách vyvolat bojovného ducha. V začátku druhého setu to skutečně vypadalo, že taktická porada zabrala a Frenštát rychle dokázal Kopřivnici odskočit. Bohužel pak domácím uteklo několik míčů po sobě a křehká převaha domácích byla rázem ta tam. Kopřivnice se dotáhla, otočila vedení ve svůj prospěch a už domácí Frenštát do ničeho nepustila. Celý zápas tak zvítězila 2:0 a odsunula frenštátské „déčko“ na poslední osmou příčku v celém turnaji.

TJ Frenštát „C“ – Kopřivnice „A“ – 1:2

Frenštátský „C“ tým čekal poslední turnajový zápas proti kopřivnickému „Áčku“, což bylo zápasem o konečné páté místo. Kopřivnice jistě chtěla vrátit Frenštátu porážku z předešlého turnaje v Kopřivnici, avšak Frenštátské hráčky byly na zápas dobře připraveny a velmi dlouho vzdorovaly. Vyrovnaný zápas dospěl až do rozhodujícího třetího setu, kde byla v závěru malinko šťastnější Kopřivnice a dokázala tak zvítězit 2:1 a vybojovat celkové páté místo na turnaji.

 

Celkové pořadí turnaje:

1.místo: VK Raškovice

2.místo: SK Slezan Orlová

3.místo: TJ Sokol Stará Bělá

4.místo: TJ Krnov

5.místo: KV Kopřivnice „A“

6.místo: TJ Frenštát „C“

7.místo: KV Kopřivnice„B“

8.místo: TJ Frenštát „D“