28/04/2019 | Jaromír Bok

V sobotu 27.4. 2019 jsme zavítali do Kopřivnice, kde se konal druhý turnaj poháru starších žaček Moravskoslezského kraje. Sjelo se zde celkem 8 týmů, které postupně ve dvou čtyřčlenných skupinách sehrály utkání každý s každým, aby následně týmy umístěné na stejných příčkách jednotlivých skupin bojovaly o ještě o celkové umístění. Na každý tým tak čekaly právě 4 zápasy.

Rozdělení týmů do jednotlivých skupin bylo provedeno tak, že do jedné skupiny byly přiřazeny týmy Orlové, domácí Kopřivnice, a dvě družstva z Frenštátu (jedno vedené p. Machem, druhé vedené p. Morávkem), zatímco ve skupině druhé byly týmy z Raškovic, Staré Bělé, Kylešovic a Krnova.

První zápas hráčky pana Macha sehrály proti domácí Kopřivnici. Hlavně v prvním setu měla Kopřivnice jasně navrch, především prudkým servisem, s jehož příjmem jsme měli obrovské problémy, si domácí hráčky vypracovaly bezpečný náskok, který navyšovaly až na konečnou hodnotu 25:12. Druhý set už byl o poznání vyrovnanější, přecejen se ukázalo, že také frenštácký tým umí přitvrdit na servisu, avšak Kopřivnice stále táhla za kratší konec a také druhý set dokázala dotáhnout do vítězného konce, tentokrát při skóre 25:19.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti druhému družstvu Frenštátu, které jsme dokázali na předešlém turnaji porazit. Již od prvních výměn zápasu bylo zřejmé, že derby bude velmi vyhecované, neboť jsme tušili, že nám „kolegové“ budou chtít porážku zase rychle vrátit… Na našich holkách byla bohužel patrna nervozita, kazili jsme hodně podání a ani hra v poli se moc nedařila. Nedokázali jsme založit pořádný útok a zbytečně jsme se balónů zbavovali, čímž jsme soupeři jen ulehčili práci. Celé utkání jsme tentokrát zaslouženě prohráli 18:25, 11:25 a po dvou turnajích máme tedy s „kolegy“ vyrovnanou bilanci 1:1.

Ve třetím utkání skupiny jsme nastoupili proti favorizované Orlové, která dokázala vyhrát celý první turnaj, a také zde v Kopřivnici zatím nezaváhala. Výšková převaha a především herní zkušenosti Orlové udělaly své, a zápas měl velmi rychlý průběh. Chvílemi to bohužel vypadalo jako hra kočky s myší, a naším cílem bylo utkání dohrát se vztyčenou hlavou a hlavně bez zranění. Výsledek zápasu 25:4, 25:9 hovoří za vše.

Jako čtvrtý tým skupiny jsme postoupili do bojů o umístění, kdy nám v cestě za konečným 7. místem stál v cestě tým Kylešovic, který taktéž obsadil 4. místo ve své skupině. Tento náš poslední zápas na turnaji jsme dotáhli do vítězného konce a nakonec tedy obsadili konečné 7. místo.

Druhé družstvo Frenštátu dokázalo kromě nás porazit i domácí Kopřivnici, a postoupit tak ze skupiny na druhém místě. V boji o třetí místo byl jejich soupeřem tým ze Staré Bělé, který nakonec zvítězil a odsunul Frenštát na konečné čtvrté místo. Celý turnaj vyhrála opět Orlová, na druhém místě skončily Raškovice.