24/03/2019 | Jaromír Bok

V neděli 24.3.2019 jsme se staršími žačkami „A“ družstva jeli na turnaj skupiny G do Polanky nad Odrou. Jednalo se o sedmý a pro letošní sezonu tedy poslední turnaj v rámci soutěže krajského přeboru této sezony. Turnaje se zúčastnily družstva domácí Polanky, Českého Těšína, Kopřivnice a Frenštátu.

TJ Frenštát p.R. „A“ – KV Kopřivnice, z.s.         1:2 (-10,17,-4)

Kopřivnické hráčky nastoupily do utkání hodně zostra a vcelku rychle si vytvořily bezpečný náskok, který v průběhu setu stále navyšovaly až na konečných 25:10. S nadsázkou se dá se říci, že na hřišti bylo v prvním setu pouze jedno družstvo… Druhý set už byl o poznání vyrovnanější, frenštátské holky se nastartovaly sérií povedených podání a rázem opět měly chuť hrát. Ačkoli se soupeřky z Kopřivnice nevzdávaly a bojovaly o každý míč, bylo vidět, že jsou po snadno vyhraném prvním setu mírně zaskočeny. Frenštát si udržel vedení až do koncovky setu a v té si jej už ohlídal – stav 25:17. Ve zkráceném třetím setu se Kopřivnice opět „našla“ a zkušeně zápas dotáhla do vítězného konce při stavu 15:4 z jejich pohledu.

TJ Frenštát p.R. „A“ – TJ Slavoj Český Těšín    2:0 (18,24)

Ve druhém utkání jsme se opět střetli s týmem Českého Těšína. Ten přijel do Polanky značně oslaben, neboť dorazil pouze s „náhradním“ trenérem, a také pouze v 6 hráčkách. I přesto však Těšín nedával nic zadarmo a frenštácké hráčky rychle poznaly, že utkání se samo nevyhraje… Průběh obou setů byl navzdory počátečním prognózám velmi vyrovnaný, a rozhodovalo se vždy až v koncovkách obou setů. Zatímco v tom prvním dokázal Frenštát mírně odskočit a vyhrát 25:18, druhý set byl dramatický až do samého konce a skončil nejtěsnějším možným rozdílem, a sice 26:24. Zrodilo se tedy první vítězství Frenštáckého týmu.

VK Polanka n.O. – TJ Frenštát p.R. „A“ 2:0 (21,17)

Povzbuzeni výhrou z druhého zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu. V prvním setu jsme si vytvořili vedení 6:2, ale bohužel jsme jej nedokázali udržet, Polanka se dotáhla a průběh setu dokázala zvrátit ve svůj prospěch. Druhý set už si domácí hráčky také pohlídaly, a zvítězily celkovým skóre 25:21, 25:17.

Vítězem posledního turnaje krajského přeboru starších žaček v MS kraji se po zásluze stalo družstvo Kopřivnice, tým Frenštátu se umístil na třetím místě. Všem holkám děkujeme za projevené úsilí během celé sezony a do té další přejeme hodně úspěchu.