23/01/2019 | Karel Míček

V neděli 20.1.2019 jsme se staršími žačkami "A" družstva zavítali na turnaj do Polanky nad Odrou, kde nás kromě domácích hráček čekaly ve skupině G ještě soupeřky z Ostravy a Českého Těšína.

První zápas proti Ostravě se nám hrubě nepovedl, frenštácké hráčky jakoby byly myšlenkami úplně jinde a nutno přiznat, že Ostrava byla lepší ve všech ohledech a na výhru se zrovna moc trápit nemusela. Zápas skončil 2:0 v poměru bodů 25:11 a 25.10.

Ve druhém zápase nás čekal dobře známý soupeř ze skupiny, a to tým Českého Těšína. Těžko říct, zda nám prospěla krátká přestávka před samotným utkáním, změna sestavy či jiný rozhodčí 🙂 , ale na kurtu bylo rázem úplně jiné družstvo Frenštátu. Dařilo se podání, mezihra, a také přesně mířené útočné míče zejména k zadní lajně. Soupeřky z Těšína se držely v průběhu prvního setu v těsném závěsu, ale koncovku už Frenštát nepustil a vyhrál první set v poměru 25:21. Druhý set probíhal v podobném duchu jako set první, ještě jsme zvýšili důraz hlavně při podání a také druhý set dovedli do vítězného konce, tentokrát v poměru 25:11.

Třetí zápas, proti domácímu týmu z Polanky, začal Frenštát ve velkém stylu. Polanku jsme v prvním setu nepustili vůbec k ničemu, a soupeřkám přibývaly body pouze po chybách frenštáckých hráček. K radosti trenérů Frenštátu skončil první set velmi rychle, a to poměrem 25:7 pro Frenštát. Zato trenér domácí Polanky měl ke spokojenosti hodně daleko. Během tříminutové pauzy před druhým setem naordinoval svým svěřenkyním zajímavou taktiku - 10 angličáků na probrání. Bohužel pro Frenštát tato taktika splnila svůj účel a naopak frenštácké hráčky upadly zcela jednoznačném prvním setu do letargie a už se z  ní do konce zápasu neprobraly. Polanka zlepšeným výkonem vyhrála druhý set, a ve zkráceném třetím setu už si zápas pohlídala a vyhrála poměrem 2:1.

Opět se potvrdilo, že ve volejbalu nelze podcenit žádného soupeře za jakéhokoliv stavu, a je potřeba udržet koncentraci až do posledního  míče a hvizdu rozhodčího.