10/02/2019 | Jaromír Bok

V neděli 10.2.2019 jsme zavítali se staršími frenštáckými hráčkami „A“ družstva na turnaj do Kopřivnice, kde jsme se ve skupinbe 5G utkali s domácím týmem, Polankou a Českým Těšínem. Ve značně redukované sestavě jsme se jeli pokusit maximálně potrápit všechny soupeřky a pokusit se konečně postoupit do vyšší skupiny.

V prvním zápase nás čekal tým z Polanky. Jelikož jsme tento tým už potkali v minulém turnaji a dokázali jsme s ním hrát vyrovnanou partii, tak bylo očekávání vcelku vysoké. Již první set byl velmi vyrovnaný, obě družstva se střídala ve vedení po celý průběh setu, avšak v koncovce byl úspěšnější tým Polanky a zvítězil v poměru 27:25. Do druhého setu však holky z Polanky vlétly jako uragán, a frenštáckým hráčkám nedovolily vůbec nic. S nadsázkou by se dalo říci, že ve druhém setu bylo na hřiši pouze jedno družstvo, a to družstvo Polanky. Frenštátskému týmu se úplně rozpadla mezihra, velký problém činil již samotný příjem podání, a tak celý druhý set vypadal jako hrátky kočky s myší. Vedení Polanky v jednu dobu narosto na neuvěřitelných 20:3 !!! Těžko říct, co se stalo s frenštáckými hráčkami, že oba sety měly až tak diametrálně odlišný průběh. Trenéské duo má tedy další podnět k zamyšlení, a sice jak zlepšit psychickou odolnost svých hráček v jednotlivých zápasech.

V druhém utkání nás čekal tým Českého Těšína. Během přestávky před druhým zápasem se trenérům Frenštátu podařilo opět nabudit své hráčky na pozitivní vlnu a probudit v nich opět chuť zvítězit. Kdo viděl druhý set prvního zápasu a první set zápasu druhého, nevěřil svým očím, že se jedná o stejný tým. Rázem bylo frenštáckých hráček plné hřiště, povzbuzovaly se navzájem a fungovaly jako namazaný stroj. Prostě úplně jiný tým. Pozitivně naladěnému týmu se hned začalo také dařit a to ve všech herních činnostech. Soupeřky z Těšína byly naší efektivitou zcela vykolejené, a body sbíraly víceméně pouze díky občasné chybě frenštátských hráček. První set tak vyzněl zcela jednoznačně pro Frenštát, a sice v poměru 25:9. Do druhého setu jsme opět nastoupili ve velkém stylu, a vcelku rychle si vypracovali náskok 10:2. Poté se nám nepovedlo pár jednoduchých míčů, a naše sebedůvěra byla ta tam. Těšínské hráčky vycítily šanci a začly postupně umazávat z náskoku Frenštátu bod po bodu. V koncentraci jsme polevili natolik, že došlo až ke srovnání bodů a dokonce mírnému vedení Těšína. Všichni přítomní diváci i rozhodčí žasli, jak křehká může být psychika týmu a co všecno s týmem můžou udělat dva nepovedené míče. Naštěstí pro Frenštát soupeřky z Těšína začaly rovněž více chybovat, hlavně s blížící se koncovkou druhého setu, a nedokázaly si vytvořit větší náskok. Koncovka byla velmi dramatická, a úspěšnějším týmem se stal Frenštát, který v závěru dokázal misky vah přetočit na svou stranu a druhý set vyhrál 25:22.

Poslední třetí zápas byl soubojem o druhé místo, neboť nás čekala domácí Kopřivnice. Před utkáním jsme opět přistoupili k taktické poradě, kdy jsme se zejména snažili v hráčkách udržet pozitivní myšlení a chuť bojovat naplno o každý míč. A také předat postřehy hlavního rozhodčího J.Boka, který pískal první zápas Kopřivnice a Polanky....   Průběh prvního setu byl velice vyrovnaný, avšak domácí tým si téměř po celý jeho průběh udržoval mírné vedení, které ani v napínavé koncovce setu neztratil. Ve druhém setu se už vedení střídalo mezi oběma týmy, a pevnější nervy v koncovce naopak prokázaly frenštácké hráčky. Závěrečný tie-break se opět nesl v bojovném duchu, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a k radosti frenštáckých trenérů se z vítězství 2:1 radovaly jejich svěřenkyně, a to při celkovém skóre 21:25, 25:21, 16:14.

Všem hráčkám tedy děkujeme, a do dalších zápasů přejeme setrvat na pozitivní vlně a snažit se vždy bojovat až do konce za jakéhokoliv, i nepříznivého stavu.