15/01/2019 | Karel Míček

12.1.2019 – Turnaj Stará Bělá – MS-ZKYM

"B" družstvo Frenštátských mladších žaček v sobotu 12.1.2019 zavítalo ke svému prvnímu letošnímu turnaji v rámci krajského přeboru na půdu Sokola Staré Bělé. Našimi soupeřkami byly postupně týmy Kopřivnice "B", domácí Sokolky, a "B" družstvo Bílovce.

Tj Frenštát „B“-TJ Kopřivnice „B“  2:0 (16,7). Celková délka utkání činila pouhých 25 minut.
Na začátku prvního utkání jsme se nějak nemohli na hřišti srovnat, nedařilo se nám trefit soupeřovo pole ani z podání, ani ze hry a Kopřivnice nám velmi rychle odskočila na tříbodový rozdíl při vedení Kopřivnice 5:2. Naše hráčky se však nevzdávaly, a trpělivě bojovaly o každý bod. Nepříznivý stav nás jakoby semknul dohromady, postupně se hra Frenštátu zpřesnila a zejména účinným servisem jsme zatlačili Kopřivnici do hluboké defenzivy. Poprvé se skóre otočilo ve prospěch Frenštátu při podání Verči Placarové, která přesně mířeným spodním podáním zapsala 5 bodů v řadě a rázem byl stav 12:9 pro Frenštát. Zlepšený pohyb po hřišti, někdy až obětavé zákroky a další přímé body frenštáckých hráček nás dovedly až k prvnímu setbolu za stavu 24:15 pro Frenštát. Bohužel, první setbol jsme ještě nevyužili, ale následný soupeřův zkažený servis nám zajistil vítězství v setu při skóre 25:16.

Druhý set se odvíjel v podobném duchu jako konec setu prvního, a na průběh hry nemělo žádný negativní vliv ani dvojité střídání Frenštátu hned od úvodu druhé sady. Body na našem kontě naskakovaly velmi rychle, a již naplno se projevila výšková převaha a větší herní zkušenosti frenštáckých hráček. Za stavu 11:7 šla na podání Bára Silliková a frenštácké družstvo zaznamenalo neskutečnou sérii 14-ti bodů v řadě a Bára tak utkání dopodávala do konečného stavu 25:7. Frenštátské hráčky tak mohly s radostí předvést svůj vítězný pokřik.

TJ Frenštát „B“ – TJ Sokol Stará Bělá 2:0 (19,22)

Druhé utkání slibovalo daleko těžší bitvu. Již při rozcvičení bylo patrné, že domácí tým Staré Bělé má na sobotu stanoven jasný cíl, a tím je postup ze skupiny.  První minuty utkání to jen potvrdily a Stará Bělá se rychle ujala vedení, které si udržovala až do stavu 7:5. Pak ale trenér Frenštátu přistoupil ke střídání a náhle se celý tým jakoby probudil. Přitvrdili jsme na podání, zpřesnili příjem a rázem jsme přebrali otěže utkání do svých rukou. Rychle jsme srovnali, a v bodovém přísunu pokračovali až do stavu 16:11. Zaskočený domácí tým ještě dokázal snížit na rozdíl dvou bodů, ale Frenštát už si nenechal tento set vzít a vyhrál konečným rozdílem 25:19.

Druhý set byl opět vyrovnaný, obě družstva se střídala ve vedení o jeden až dva body, a to až do stavu 19:19. U obou týmů byla vidět obrovská vůle a chuť dotáhnout set do vítězného konce - Frenštát by si zajistil druhou výhru na turnaji a naopak tým Staré Bělé by dotáhl utkání do tie-breaku a udržel by si šanci na vítězství v celém turnaji. Koncovka dopadla lépe pro družstvo Frenštátu při celkovém skóre 25:22 a naše hráčky si tak mohly zopakovat vítězný pokřik a taneček.

Bílovec „B“ – TJ Frenštát „B“ 0:2 (-12,-21)

Po dvouzápasovém odpočinku nadešel zápas pravdy, který nám mohl zajistit celkové vítězství v turnaji. Soupeřky z Bílovce v prvním sety statečně bojovaly, ale proti sehranějšímu a lépe podávajícímu Frenštátu neměly nárok a set zcela jednoznačně prohrály v poměru bodů 12:25. Vítězství v setu nám zajistilo celkové prvenství v turnaji, a tak jsme se obávali, aby Frenštát nepodcenil ani druhý set a dotáhl také třetí utkání k vítěznému konci. A právem. Ve druhém setu jsme rychle odskočili na vedení 9:2, ale pak jakoby přišla ztráta koncentrace a najednou se nedařilo vůbec nic. Do pole nám padal jeden míč za druhým a Bílovec dokázal stáhnout náskok až na rozdíl jednoho bodu při stavu 10:11, pak dokonce i vedl 17:16. Trenérský tým tak musel sáhnout k dalšímu střídání, a za pomocí oddechových časů se podařilo hráčky Bílovce přibrzdit. Srovnali jsme na 18:18, avšak museli jsme i nadále makat naplno, neboť Bílovec se nevzdával. V koncovce jsme byli úspěšnější, vítězstvím 25:21 jsme potvrdili roli favorita a i třetí utkání dotáhli do vítězného konce. Mohli jsme tak i do třetice předvést vítězné kolečko.

Všem hráčkám patří velký dík za předvedený výkon a nezbývá než popřát hodně štěstí do dalších zápasů. Postoupili jsme do lepší skupiny D, a máme před sebou nový cíl – maximálně potrápit všechny nové soupeře a porvat se o postup do skupiny ještě vyšší, do skupiny C. Dnešním výkonem jsme se přesvědčili, že na to určitě máme. Ještě jednou všem velký dík.

Jaromír Bok, TJ Frenštát p.R.