31/03/2019 | Jaromír Bok

Na neděli 31.3.2019 připadl termín přátelského turnaje mladších a starších žaček v Orlové. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů v kategorii starších žaček a 5 týmů kategorie žaček mladších. Herní systém nařizoval odehrát zápasy každý s každým v dané kategorii, takže na programu bylo odehrát celkem 10 utkání mezi mladšími a 15 utkání mezi staršími žačkami. Protože ale hala v Orlové disponuje celkem 4 volejbalovými hřišti, každá kategorie hrála současně na dvou hřištích, čímž odpadlo nepříjemné dlouhé čekání mezi jednotlivými zápasy a celý turnaj velmi rychle probíhal.

Mladší žačky „B“ družstva (původní označení v krajském přeboru) se postupně utkaly se soupeřkami z Raškovic, Krnova, Frýdku-Místku a domácí Orlové. Při pohledu na finální tabulku skončeného krajského přeboru a celkové umístění zúčastněných týmů (Orlová – 2.místo, Raškovice – 7.místo, Krnov – 13.místo, FM – 17.místo, Frenštát „B“ – 19.místo) nás čekal opravdu nelehký úkol, ale přesto šly naše holky odhodlaně do boje a rvaly se o každý míč. První dvě utkání proti Raškovicím a Krnovu nám ze začátku trochu utekla, na hřišti jsme se hledali, a měli jsme velké problémy s příjmem tvrdého horního podání soupeře. I přes velkou snahu a bojovný výkon jsme obě utkání velkým rozdílem prohráli. Po následné jednozápasové pauze, během níž proběhla týmová porada, jsme nastoupili proti Frýdku-Místku. Notně povzbuzené družstvo Frenštátu bylo v prvním setu jasně lepší a s přehledem jej vyhrálo, druhý set už byl o poznání vyrovnanější ale i tak se nám podařilo dramatickou koncovku dotáhnout do vítězného konce a vyhrát celý zápas 2:0. V posledním zápase proti Orlové, předpokládanému favoritovi skupiny, jsme se podali velmi bojovný výkon, favorita jsme potrápili, ale šťastnějším týmem byli domácí a vyhráli zaslouženě 2:0. Celkově jsme se tedy v kategorii ml. žaček umístili na 4. místě.

Starší žačky „A“ družstva (podle původního značení) měly za soupeře týmy Raškovic (7.místo v krajském přeboru), Krnov (16.místo), Frýdek-Místek „B“ (8.místo), Orlová (5.místo), Frýdek-Místek „A“ (1.místo). V této skupině již byl rozdíl v herních zkušenostech jednotlivých týmů o poznání větší, bohužel, soupeři nás trápili především účinným tvrdým, někdy i skákaným horním podáním, s jehož příjmem jsme měli obrovské problémy. I přes velkou snahu se nám nepodařilo žádného soupeře výrazněji potrápit, a bohužel prohráli 0:2 postupně se všemi soupeři. I přes prohry jsme ale získali velmi cenné zkušenosti, které určitě přijdou vhod v dalších zápasech.

Všem holkám děkujeme za předvedený výkon a přejeme hodně zdaru do dalších zápasů.