12/03/2019 | Karel Míček

V sobotu 9.3.2019 jsme s mladšími žačkami "B" družstva vyrazili na turnaj do Bílovce.

V malé tělocvičně zdejší základní školy nás čekaly soupeřky domácího "B" družstva, "béčko Kopřivnice a tým Slezské Orlice.

TJ Frenštát p. R. spolek "B" - ŠSK Bílovec "B"  2:0 (12,10)

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi nebojácně a zejména přesným a tvrdým podáním zatlačili domácí hráčky do hluboké defenzivy. Na servisu i při hře v poli se dařilo všem hráčkám, což v týmu navodilo velmi dobrou a bojovnou atmosféru a náš bodový náskok se rychle zvětšoval. Oba sety měly velmi podobný průběh a Frenštát zaslouženě získal všechny tři body za vítězství 25:12 a 25:10.

VO Slezská Orlice, z.s. - TJ Frenštát p.R. spolek "B"  0:2 (-10,-13)

Ve druhém utkání nás čekaly soupeřky ze Slezské Orlice, kterému jsme se chystali oplatit porážku z únorového domácího turnaje. Do utkání jsme vlétli jako uragán, v prvním setu nedali soupeřkám žádnou šanci. Rozdílem třídy jsme zaslouženě vyhráli první set v poměru 25:10. Po změně stran se sice družstvo s orlicí na prsou nadechovalo ke zvratu, ale frenštátské hráčky drama rázně odmítly a také druhý set s přehledem vyhrály v poměru 25:13. Odplata za měsíc starou porážku se tedy povedla na jedničku.

TJ Frenštát p.R. spolek "B" - KV Kopřivnice, z.s. "B" 2:0 (10,18)

V posledním zápasu jsme hráli o celkové vítězství na turnaji a postup do skupiny D. K postupu nám teoreticky stačilo uhrát jeden set, ale žádné spekulace jsme nechtěli připustit. Proto jsme před utkáním během týmové porady hráčkám kladli na srdce, že je potřeba hrát na doraz celé utkání, a za žádných okolností soupeře nepodcenit. Tento zápas měl velmi bouřlivou kulisu - Kopřivnici začal totiž povzbuzovat celý tým Slezské Orlice, který potřeboval k udržení šance na celkové prvenství jasnou výhru Kopřivnice 2:0. Naše holky se však nezalekly a bodový stroj rozjely naplno. Velmi dobrý výkon a atmosféra na hřišti strhla k mohutnému povzbuzování také všechny (tři) frenštátské fanoušky, kteří svými hlasivkami dokázali frenštátským hráčkám vytvořit téměř domácí prostředí... První set vyzněl zcela jednoznačně pro Frenštát při skóre 25:10, druhý set byl malinko vyrovnanější, avšak žádné velké drama se nekonalo ani tam. Konečný stav druhého setu 25:18 znamenal výhru také ve třetím zápase a postup do supiny D.Všechny hráčky zaslouží za předvedený týmový výkon velikou pochvalu a do dalších zápasů přejeme setrvat na pozitivní vlně za jakéhokoliv, i nepříznivého stavu. V sobotu jsme se přesvědčili, že týmový duch, odhodlání a bojovná nálada jsou něco jako sedmým hráčem v poli.