27/09/2020 | Jaromír Bok

V sobotu 26.9.2020 jsme s mladšími žáky vyrazili na kvalifikační turnaj do Ostravy. Jednalo se o první soutěžní zápasy nově složeného družstva kluků, takže očekávání hlavně ze strany kluků bylo hodně specifické, neboť kluci ani trenéři podle jmen soupeřů vůbec netušili, jak kvalitní soupeři na ně ve skupině čekají... 🙂

Postupně jsme se utkali s týmy Frýdku-Místku, Opavy, Blue Ostrava a VS Ostrava.

Green F-M - TJ Frenštát p. R.                                           2:0 (17,6)

TJ Frenštát p.R. - Happy Sport Opava, z.s.                     0:2 (-4,-6)

Blue Ostrava ZŠ Formana - TJ Frenštát p.R.                  2:0 (5,8)

TJ Frenštát p.R. - Volejbalový spolek Ostrava                0:2 (-6,-9)

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi nebojácně a zejména nepředvídatelným spodním podáním jsme zkušenějšího soupeře z FM velmi zaskočili. Až do půle setu jsme dokonce drželi těsné vedení 16:14, což přinutilo trenérku soupeře dokonce k dvojitému střídání. Střídající hráči však přinesli do hry FM jistotu a díky přesným a tvrdým horním podání již FM dotáhl set do vítězného konce. I ve druhém setu statečná šestka Frenštátu vzdorovala a bojovala o každý míč, nakonec však i tento set vyzněl ve prospěch FM, který tak vyhrál celé utkání 2:0.

V dalších zápasech už se naplno projevila větší sehranost všech našich soupeřů, kteří už nepřipustili žádné zdramatizování výsledku a své zápasy s přehledem dotáhli do vítězného konce.

Naši frenštátští kluci však za svůj předvedený výkon a nebojácnost proti daleko zkušenějším a urostlejším soupeřům zaslouží velikou pochvalu. Získali jsme cenné zkušenosti, které se budeme snažit na příštím turnaji v říjnu využít v náš prospěch.