07/10/2021 | Karel Míček

Dne 2.10. 2021 uspořádal volejbalový oddíl Nový Jičín kvalifikační skupinu „B“ KP mladších žákyň za účasti družstev : Nový Jičín „A“, Frýdek –Místek „B“ , Slezská Orlice a TJ Frenštát p.R.

Naše mladé družstvo/část družstva tvoří hráčky ,které začaly trénovat volejbal od září letošního roku/ mělo proti vyhranějším družstvům těžkou roli. V prvním utkání se postavily proti hráčkám Frýdku –Místku a podlehly 0:2, když prvý set byl jednoznačnou záležitostí soupeřek. Až ve druhém setu se naše děvčata prezentovala zlepšeným výkonem, který ale na vítězství to nestačilo.

Další zápas proti domácímu družstvu byl o poznání vyrovnanější ,ale naše děvčata v rozhodujících momentech chybovala a tak se v koncovkách prosadily domácí hráčky a zvítězily 2:0.

K poslednímu zápasu nastoupila naše děvčata s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek .Po prohraném setu dokázaly další set vyhrát a tak za stavu 1:1 se hrál rozhodující třetí set. V jeho závěru se nám nedařilo a tak zápas skončil výsledkem 1:2.

Do dalšího turnaje ,který se bude konat 6.11. musí naše děvčata poctivě trénovat a zlepšovat své volejbalové dovednosti.